ख्रिस्टाब्द १९२१ मा अमेरिकामा जन्मेका जोन ग्लेन वायुयान चालक, इन्जिनिएर, राजनीतिज्ञसाथै अन्तरिक्षयात्री थिए । पृथ्वीलाई फन्को मार्ने प्रथम अमेरिकी बनी तिनले इतिहास रचे । १९६२ मा तिनले यस ग्रहलाई तिन चोटि घुमेका थिए । यति मात्र नभई तिनी अन्तरिक्षमा जाने पाँचौँ व्यक्ति र तेस्रा अमेरिकी हुन् ।

१९९८ मा ७७ वर्षको बुढेस्कालमा अन्तरिक्षमा यात्रा गरी सबैभन्दा वृद्धावस्थामा अन्तरिक्षको यात्रा गर्ने व्यक्ति बनी तिनले अर्को इतिहास रचे । डिसकभरी नामक अन्तरिक्ष यानबाट गरिएको यस यात्रामा सृष्टिलाई नियाली तिनले यस्तो शानदार अभिव्यक्ति दिएका थिए, “यस्तो खालको सृष्टिलाई हेरी परमेश्वरमाथि विश्वास नगर्नु मेरो लागि असम्भव हुन्छ ।”

नासाका अन्तरिक्षयात्री ग्लेन प्रेसबिटेरियन मण्डलीका अभिषिक्त एल्डर थिए । तिनी अन्तरिक्षयात्री बन्नुभन्दा अगावै तिनको धार्मिक जीवनको थालनी भएको थियो र अन्तरिक्षमा यात्रा गरेपछि तिनको विश्वास झनै वृद्धि भएको थियो ।

मनग्गे इनाम र आभुषणहरू हात पारेका ग्लेनले जीवनको अधिकांश समय स्वस्थ भएर नै बिताए । गत साल डिसेम्बरको सुरुमा तिनी अस्पतालमा भर्ना भए र ९५ वर्षको दीर्घायुमा ८ डिसेम्बर २०१६ मा तिनको निधन भएको थियो ।